Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital JOANNY KACZMAREK "Przyjdę do siebie" w Piwnicy 26 kwietnia o 19.00

 

Recital Joanny Kaczmarek  "Przyjdę do siebie" to pierwsze muzyczne dziecko wrocławskiej wokalistki, skrzypaczki, aktorki, i kompozytorki. Stanowi efekt inspirujących spotkań, pouczających rozmów, namiętnych dyskusji oraz zbieranego z otwartymi na oścież uszami i sercem doświadczenia.
Program trudny jest do zaszufladkowania. Joanna Kaczmarek zdecydowanie podąża swoją własną drogą, nie przejmując się stylistycznymi ZABOBONAMI (…albo RAMAMI). Także jako skrzypaczka poszukuje nowych kontekstów i zastosowań dla klasycznego instrumentu, który w jej utworach czasem lirycznie i słodko dopełnia muzyczny krajobraz, a czasem dysonansem "wchodzi jej w głos" .
W znajdziemy tu zarówno utwory nowoczesne, rytmiczne, zabarwione elektroniką, jak i delikatne, niemal ascetyczne brzmienia. Kompozycje  powstawały do tekstów pisanych i darowanych na przestrzeni lat przez Karolinę Słyk oraz Darię "Tamwim" Ujejską. Wyjątkiem jest utwór tytułowy, skomponowany do mało znanego, niezwykle osobistego i  poruszającego tekstu Agnieszki Osieckiej. Od tego utworu zresztą wszystko się zaczęło. Autorski program dopełniają piosenki ulubionych i podziwianych polskich twórców m.in.Grechuty, Osieckiej, Przybory, odczytane i opracowane na nowo. O czym śpiewa Joanna Kaczmarek? Wiadomo, o miłości. A przede wszystkim o jej wielu czasem bolesnych, czasem lekkich i jasnych odcieniach. O miłości jako długiej drodze przez niepewność, bliskość, dumę, pokorę, pojednania, rozstania, powroty i wspomnienia. O pełnym nadziei poszukiwaniu miłości jako upragnionego bezpiecznego miejsca. O niemającej końca drodze do siebie.
Joanna Kaczmarek - skrzypce, śpiew
Dominik Mąkosa - piano, elektronika

FESTIWALE:
II nagroda na Obornickich Spotkaniach z Muzyką i Poezją,
I nagroda na Konkursie Interpretacji Piosenek J.Przybory „Stacja Kutno” w Kutnie,
I nagroda Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Karolek” we Wrocławiu,
I nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Bielsku Białej
I nagroda Ogólnopolskiego Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu
III nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku
II nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie
I nagroda Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie

 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Sprzedaż biletów rozpoczynamy o 18.00

Rezerwacji należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres
scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2873 gości::.