Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

wieczory teatralne - Święto Głupców - 7 i 8 lutego w Piwnicy na Wójtowskiej

 Realizowane po raz kolejny Święto Głupców to spotkania artystów prezentujących przede wszystkim plastyczny teatr animacji niekiedy łączony z żywym planem; twórców poszukujących nowych form wyrazu i ekspresji w kontakcie z teatralną widownią. Dużo w tym szaleństwa i niepohamowanej inwencji. Tym razem Święto Głupców Adam Walny - pomysłodawca spotkań - poświęca teatrowi cieni.

7 lutego 2015 (SOBOTA):

- godz. 14.00 - 18.00 - warsztaty teatru cieni. [prowadzi Adam Walny]. Informacje o zapisach i kosztach przy opisie warsztatów.
- godz. 18.00 - Lalkarz i jego cień! - seminarium [prow. Adam Walny, Krzysztof Zemło]
- godz. 19.15 - "Genesis" - Walny - Teatr
 

8 lutego 2015 (NIEDZIELA):

- godz.14.00 - 18.00 - warsztaty teatru cieni [prow. Krzysztof Zemło]. Informacje o zapisach i kosztach przy opisie warsztatów.
- godz. 18.00 - Dotknij cienia - seminarium [prow. Adam Walny, Krzysztof Zemło].
- godz.19.15 - Teatr Lalki i Ludzie, spektakl “Podróż".

***

WARSZTATY TEATRU CIENI będą poświęcone jego technice, historii, najbardziej rozpowszechnionych formach występowania gatunku, pracy nad scenariuszem, lalką, scenografią aż po prezentację wypracowanych podczas warsztatów etiud. 
Na warsztaty 7 i 8 lutego konieczne jest zgłoszenie: walny-teatr@wp.pl. Cena za dwa warsztaty - 100 zł. (zapewniamy materiały do budowy lalek oraz książki edukacyjne).

SPEKTAKL "GENESIS"
 WALNY - TEATR

Spektakl realizowany w technice chińskiego teatru cieni z użyciem lalek witrażowych i rucho-mych ekranów wodnych opowiada o artyście, który próbuje tworzyć swój świat na podo-bieństwo procesu tworzenia z Księgi Genesis uwzględniając, rzecz jasna, swoją wiedzę i doś-wiadczenie o świecie. Groteska, która pojawia się za sprawą konfrontacji biblijnego słowa i au-torskiego obrazu tworzy przestrzeń metafory. Metafory, która w finale łamie dwuwymiarowość konwencji teatru cieni i wychodzi z ekranu.
Lalki i realizacja sceniczna - Adam Walny
Muzyka - Katarzyna Walny-Bytowska

SPEKTAKL "PODRÓŻ"
TEATR LALKI I LUDZIE


"Malarz, muzyk i aktor tworzą opowieść, której głównym tematem staje się przemijanie. Forma działań oscyluje między plastycznym perfor-mancem, koncertem muzycznym i spektaklem teatralnym. Widowisko składa się z cyklu ruchomych, realizowanych w różnych tech-nikach cieniowych obrazów, a każdy z nich
w odmienny sposób odnosi się do tematu podróży.”

Scenariusz i reżyseria - Krzysztof Zemło
Muzyka - Jan Mlejnek
Występują - Krzysztof Zemło, Ewa Zemło, Eliza Mieleszkiewicz oraz Jan Mlejnek (inst. klawiszowe, i perkusyjne).

Rezerwacji biletów na spektakle (15 zł) należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2920 gości::.