Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

ELA DĘBSKA w Piwnicy - 22 listopada o 19.00

ELA DĘBSKA  - znakomita wokalistka i gitarzystka.  Śpiewa utwory własne i wielkich poprzedników, jak: Leonard Cohen, Janis Joplin, ale zawsze w jej własnym, oryginalnym stylu. Jest również aktorką (Akademie Teatralne we Wrocławiu). Ukończyła też Szkołę Muzyczną II st. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tourne po Włoszech, śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk czy Krzysztof Zanussi.
Zadebiutowała w warszawskim Teatrze Kwadrat w spektaklu "Z batutą i Kwadratem". Przez wiele lat współpracowała z wybitną osobowością, znanym bardem i poetą Maciejem Zembatym, śpiewają ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce.
Samodzielnie nagrała singiel odeszła, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na 1 miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji "Złote Przeboje" Marka Niedźwieckiego.
W listopadzie 2012 r. ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa "Kochałam cię dziś rano”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.
Ela Dębska - śpiew, gitara
Waldemar Dąży - gitara

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed przedstawieniem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.


 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3167 gości::.