Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Koncert zespołu BEZ JACKA - 18 października o 19.00 w Piwnicy

Początki zespołu sięgają połowy lat siedemdziesiątych - wtedy to powstała grupa "Kant", która później została przemianowana na "Braci Stefańskich". Ostatecznie "Bez Jacka" został powołany do życia w 1983 r po tragicznej śmierci Jacka Stefańskiego. 
Utwory zespołu opierają się na tekstach głównie Gałczyńskiego, Kubiaka, Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Tuwima, Wołka i lidera - Zbigniewa Stefańskiego.
Klasę "Bez Jacka" potwierdzają liczne zdobycze na festiwalach studenckich: "Yapa" w Łodzi, "Bazuna" w Gdańsku, "Giełda Piosenki" w Szklarskiej Porębie, "Fama" w Świnoujściu, "Studencki Festiwal Piosenki" w Krakowie. Dotychczasowe płyty i kasety zespołu: „KANT” , „Czas Zmartwychwstania”, „Kolędy”, „Tartak – 93”, Bez Jacka”, „Zamazany cały Świat - Zatańcz ze mną na polanie”, „Do mroku naglisz mnie”, „Jasiu”.

Zbigniew Maria Stefański – wokal, gitara
Jarosław Horacy Chrząstek – flet, chórki
Wojciech Sokołowski – gitara basowa, chórki
Mariusz Wilke - gitara

Bilety w cenie 25 zł

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres
scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2957 gości::.