Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Roland Topor - ZIMA POD STOŁEM w Piwnicy 5 października o 19.00

Roland Topor
Zima pod stołem
L'hiver sous la table

    „Zima pod stołem” – sztuka jednego z najwybitniejszych twórców ubiegłego wieku – Rolanda Topora – paryskiego pisarza/rysownika, w której mistrz surrealizmu i okrucieństwa zaskakuje z pozoru prostą komedią miłosną w hollywoodzkim stylu. „Zima...” to spektakl rodem z filmów J. P. Jeuneta, w którym bohaterowie urzekają prostą a zarazem wielobarwną, doprawioną sporą dawką nonsensu, opowieścią o niebanalnej miłości w Paryżu.
    Tu mieszka się wszędzie: „pod łóżkiem, w starym kotle, w spróchniałym pniu drzewa, a nawet na cmentarzu, w rodzinnym grobowcu”. Dragomir miał szczęście. Wynajął miejsce pod stołem, w towarzystwie nagich kolan Florence. Dzielący ich blat z biegiem czasu zaczyna łączyć. Codzienne rozmowy przeradzają się w grę, kipiącą coraz trudniejszym do ukrycia pożądaniem. Pech czy przeznaczenie? Do Dragomira sprowadza się bezkompromisowy kuzyn Griszka – niespełniony muzyk, szukający w Paryżu sławy. Teraz już dwóch facetów „łakomie zerka” na nogi Florence. Ta sytuacja przerasta wytrzymałość racjonalnego umysłu jej przyjaciółki Raymonde, która knuje intrygę by ich rozdzielić.

autor przekładu: Ewa Kuczkowska
reżyseria: Ewa Kubiak
scenografia: Małgorzata Suwalska
kostiumy: Katarzyna Pawłowska
światło: Maciej Dziaczko
opieka artystyczna: Hubert Bronicki
obsada: Ewa Kubiak, Monika Szomko, Michał Piotrowski, Krzysztof Wrona

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3199 gości::.