Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

MARIA JANKOWSKA & GENTELMAN BAND - koncert w ramach Festiwalu Warszawa Singera - 31 sierpnia o 17.00


Maria Jankowska jest absolwentką Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Współpracowała z Teatrem Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, z którym odbyła miesięczne tournee po Stanach Zjednoczonych, występując na Balu Dziedzictwa Narodowego Kongresu Polonii Amerykańskiej w Phoenix, a także dla polsko-amerykańskiej publiczności w Los Angeles, Santa Monica i San Diego. Laureatka wielu przeglądów piosenki poetyckiej i literackiej, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edith Piaf w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie czy Zamojskiego Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty w Zamościu. Specjalnie z okazji  XI edycji Festiwalu Warszawa Singera wystąpi z grupą Gentleman Band – młodymi, zdolnymi muzykami, studentami, jak i absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Aktywnie działający na małych i dużych scenach w kraju i zagranicą, postanowili połączyć swe siły i przygotować program łączący najpiękniejsze pieśni żydowskie w nowych, świeżych aranżacjach oraz klezmerskie improwizacje instrumentalne. 

Gentelman Band:
Jarema Jarosiński - fortepian
Mateusz Stankiewicz - akordeon
Jacek Dziołak - klarnet
Paweł Jarosiński - bas
Tomasz Bielecki - perkusja

 

Wstęp za zaproszeniami – do odbioru od 21 sierpnia 2014 w sekretariacie Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2) w godzinach 10.00-17.00

fot. M. Charyton

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2955 gości::.