Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

BYĆ JAK MARLENE - wieczór teatralny - 20 maja o 19.15

„Być jak Marlene” to spektakl muzyczny w wykonaniu aktorów grających na co dzień w teatrach RAMPA i KAMIENICA - Ewy Lorskiej i Jarosława Witaszczyka, ukazujący ikonę kina i estrady w przełomowych momentach jej życia. To żywa historia niezwykłej kobiety, która nie przynależała do klimatu swych czasów, ale go tworzyła, opowiedziana świeżo brzmiącymi piosenkami Marleny Dietrich, do których nowe teksty napisał Jan Jakub Należyty. Ponadczasowa historia związków dusz, wspaniałych przyjaźni, niespełnionych miłości.Ernest Hemingway powiedział o niej : „Gdyby nie miała nic prócz głosu, i tak by ci złamała serce”. Edith Piaf natomiast: „O jej olśniewającym talencie i wspaniałej urodzie nie powiem ani słowa. Jest wielką damą kina, niezastąpioną Marleną”. 

Scenariusz: Jarosław Witaszczyk
Występują: Ewa Lorska i Jarosław Witaszczyk
Teksty piosenek: Jan Jakub Należyty
Aranżacje: Łukasz Dąbrowski
Charakteryzacja: Karolina Kaja Krajewska
Reżyseria: Marek Bartkowicz i Jarosław Witaszczyk

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Sprzedaż rozpoczynamy na godzinę przed przedstawieniem.
Zasady rezerwacji biletów podobnie jak na koncert Sceny Piętro Wyżej, a zatem.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

Ewa Lorska

Ewa Lorska

Marlene Dietrich

Marlene Dietrich

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3144 gości::.