Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Żywoty świętych osiedlowych" - wieczór teatralny - 23 listopada 2019 o 19.30 w Piwnicy

“Żywoty świętych osiedlowych”
 
Opowieść o dziwnym Osiedlu, które jak podejrzewają jego mieszkańcy powstało z boskiej betoniarki poza planem stworzenia. Zbierają się na dachu jednego z bloków, żeby zmienić swój smutny status przypadkowych, niechcianych dzieci. Domagają się legendy, każdy dla siebie osobnej, która dała by im nieśmiertelność i poczucie bezpieczeństwa „Nikim jesteś człowieku jeśli się pierwej w słowach pięknych nie odbijesz” mówi jeden z mieszkańców. Tak powstaje szereg legend o dość nietypowych świętych. Stary i samotny misjonarz Egon, który od dawna żadnego grzechu nie popełnił, bo jest na to zbyt stary, doprowadza do oczyszczenia z win pełne grzechów programy telewizyjne, Apollonia ma potrzebę niesienia potrzebującym pomocy, więc zatrudnia się w burdelu, zaś Kunerta… ona też zasługuje na miano świętej. Te i inne cuda dzieją się na jednym z niepozornych szarych betonowych osiedli.

Ponadto przedstawienie jest dopieszczone plastycznie i artystycznie urocze.
Jeśli są Państwo gotowi na mocne wrażenia w zderzeniu z teatrem animacji
nagradzanym na kilkunastu festiwalach teatralnych, to serdecznie zapraszam.
                                                                                                        Marek Bartkowicz


Oto jedna z wielu entuzjastycznych recenzji z tego spektaklu:
[…]Kucińska animuje bohaterów na różne sposoby, świetnie operuje światłem i głosem. Nie potrzebuje rozbudowanej scenografii, by wciągnąć widza w opowiadaną legendę. Wrażenie robią także same lalki - nieco upiorni staruszkowie o pustych oczodołach. Kiedy słucha się ich historii, nasuwa się pytanie: czy można oczyścić się z grzechów w świecie pozbawionym dobroci? Jeśli nie, to pozostają wszechobecne w "Żywotach świętych osiedlowych" cynizm i sarkazm - idealne narzędzia do oswajania nawet najbardziej brutalnej rzeczywistości. […]wysuszone twarze samozwańczych męczenników w niczym nie przypominają gładkich obliczy z katolickich obrazków. Egon, Apolonia czy Angelika to święci dziwnie polscy.»
"Ludzie z betonu, czyli najnowsza sztuka Ad Spectatores", Ewa Orczykowska, Gazeta Wyborcza - Wrocław nr 272
 
tekst - Lidia Amejko
reżyseria, scenografia, adaptacja i wykonanie Agata Kucińska
muzyka - Sambor Dudziński
premiera 5.11. 2010 Teatr Ad Spectatores
wiek odbiorców:od 14 lat

Bilety w cenie 30 złNależność przyjmujemy tylko gotówką.
Po bilety do kasy Piwnicy zapraszamy w dniu spektaklu od godziny 18.30

Zasady rezerwacji biletów: 

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem lub po otrzymaniu anonsu mailem.
Sprzedaż biletów rozpoczynamy na przed rozpoczęciem spektaklu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2891 gości::.