Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

JUSTYNA BACZ - "Empatik" - 26 kwietnia o 19.00 w Piwnicy

Justyna BACZ - Laureatka festiwali piosenki francuskiej w Polsce – w Lubinie, Warszawie i Poznaniu, a także  we Francji, gdzie  również często występuje. Za piosenkę ze swoim francuskim tekstem otrzymała II nagrodę na Festiwalu Piosenki w Châteauroux. Śpiewała w Teatrze Clavel i w Instytucie Polskim  w Paryżu, występuje w Ośrodkach Kultury w regionie Centre, w wielu  placówkach kulturalnych w Polsce: Domach Kultury, Instytutach Francuskich, Ośrodkach Alliance Française. Swoje recitale grała  w Teatrze Małym, Teatrze GO, w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, na Scenie „Kanonicza” Teatru Ludowego w Krakowie. Śpiewa po polsku i francusku i  rosyjsku. Jest autorką niektórych przekładów i tekstów utworów, które ma w swoim repertuarze. Na przełomie 2006 i 2007 r. ukazała się jej pierwsza poetycka polsko - francuska płyta pt. „Tête-à-tête”, a w grudniu 2008  album „Brassens  mon amour” z piosenkami Georgesa Brassensa  w polskich tłumaczeniach.

„EMPATIK”  to  program promujący trzecią, najnowszą solową płytę  Justyny Bacz. Emocjonalne,  refleksyjne piosenki  mówią o tym, co w życiu piękne, czasem trudne,  radosne, czy też nostalgiczne, ulotne bądź realne. Justyna Bacz śpiewa o tym, co wpisane w los, co nas spotyka na różnych etapach życia, a przede wszystkim o emocjach, które temu towarzyszą. Większość tekstów stanowi poezja Anny Piwkowskiej, a jej znakomitym dopełnieniem jest  nastrojowy wiersz Julii Hartwig pt. „Niecierpliwa”. Jest także to program  po części autorski. Artystka prezentuje bowiem w nim kilka swoich kompozycji i  tekstów piosenek  w tym po francusku. Innym francuskim akcentem jest piosenka z muzyką Gilberta Bécaud pt. ”Właśnie dziś” („Il s’en va mon garçon” ) w polskim tłumaczeniu Justyny.  Autorem muzyki do przeważającej części utworów, aranżerem i producentem muzycznym całości jest Mariusz Dubrawski, z którym Justyna Bacz współpracuje od lat.

Płyta „Empatik”  w swej stylistyce  nawiązuje do nurtu piosenki literackiej,  nadają jej oryginalne, zróżnicowane brzmienia od lekko rockowych, poprzez jazzowe do chilloutowych.

Justyna Bacz - śpiew
Mariusz Dubrawski – fortepian, instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne
Paweł Pańta - gitara basowa
Mariusz Mocarski - perkusja

Bilety po 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.


plakat

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3169 gości::.