Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

16 już walentynkowy wieczór - "Piosenki sercem pisane" 15 lutego o 19.00

Piwnica na Wójtowskiej -  Scena Piętro Wyżej

15 lutego 2014 godz. 19.00

zapraszamy na 16 już wieczór walentynkowy z piosenką literacką

"Piosenki Sercem Pisane" 

wystąpią:
Monika Węgiel - śpiew
Maria Holka - śpiew, fortepian,
Aleksander Baszun – śpiew, gitara, saksofon
Marek Bartkowicz – śpiew, prowadzenie
oraz przy fortepianie: Radosław Laddy, Mateusz Dębski   

Wciąż o miłości, tylko o niej, po kobiecemu i męsku, w najróżniejszych nastrojach, w uniesieniu, w złości, wspominając,  planując na przyszłość , paląc namiętne listy i pisząc nowe, zarzekając się, że już nigdy więcej i wierząc, że czeka nas choćby jutro. Powyższe chwyty literackie dozwolone, byleby były literackie i chwytały miłość jako temat jedyny i obowiązujący tego wieczoru. Tak jest u nas od 1999 i tak będzie i tym razem. Raz do roku w okolicach walentynek.  

 Monika Węgiel - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie(2007). Od 2001 należała do Wrocławskiej Akademii Piosenki prowadzonej przez Jerzego Satanowskiego i Grażynę Łobaszewską. Laureatka wielu wyróżnień i nagród m.in. zdobywczyni drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2009 roku nominowana do Feliksa Warszawskiego w kategorii najlepszy debiut. Od 2008 roku związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Repertuar jaki wykonuje bardzo bliski jest Scenie Piętro Wyżej i stąd obecność Pni Moniki w naszych walentynkach. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Jacquesa Brela, Georgesa Brassensa a także z repertuaru Edith Piaf.

 Maria Holka i Aleksander Baszum  w roku 2011 wystąpili na kilku festiwalach piosenki zdobywając nagrody i wyróżnienia m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, Przeglądzie Piosenki „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie, Festiwalu „Łagodne Spotkania Muzyczne w Gdańsku” czy na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Tworzą jako duet swoisty teatr piosenki poetyckiej. Pisząc teksty, komponując i śpiewając kreują świat piosenki o niepowtarzalnym kameralnym, sobie tylko właściwym klimacie. Gdy słucham  ich utworów mam wrażenie, że zamówił je u Marii i Olka dla ubarwienia swego nowego dzieła Bruno Szulc. Tyle w tych piosenkach obrazków, retrospekcji  i nastrojów. (Marek Bartkowicz) .   

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

Maria i Alek

Monika Węgiel

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2962 gości::.