Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital TADEUSZA WOŹNIAKA w Piwnicy na Wójtowskiej 14 grudnia o 19.00

Tadeusz Woźniak – śpiew, gitara klasyczna
Jolanta Majchrzak – śpiew, instrumenty klawiszowe

Pod koniec lat 60. i w latach 70. ważną częścią szeroko pojętego rocka, była twórczość Tadeusza Woźniaka (a zwłaszcza jego ballada rockowa). Tadeusz Woźniak kompozytor, pieśniarz, ma w swoim dorobku muzykę do ponad 200 piosenek. Jest autorem muzyki do blisko 100 inscenizacji teatralnych , wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich a także filmów dokumentalnych, animowanych, serialu „Plebania”. Laureat wielu nagród. W plebiscycie „Gazety Wyborczej” i TVP w 1998 roku (O!Polskie piosenki) Zegarmistrz światła znalazł się na liście największych przebojów festiwalu opolskiego, a w ankiecie tygodnika „Polityka” w 1999 roku (Koniec Wieku) Tadeusz Woźniak znalazł się wśród najpopularniejszych wykonawców. W 2010 roku wydana została kolekcja wydawnictwa Agory, w ramach Biblioteki Gazety Wyborczej „Polskie Dzieci Kwiaty”   - 6 płytowy komplet : Miłość, Wolność, Pokój, Bunt, Odlot, Medytacja – ze znaczącym udziałem Tadeusza Woźniaka. Skomponował muzykę do przedwojennego arcydzieła  - niemego filmu „Pan Tadeusz”, którego re-premiera odbyła się 9 listopada 2012 roku w Muzeum Sztuki Filmowej  - Kinie Iluzjon w Warszawie. Proponujemy recital Tadeusza Woźniaka złożony z najwybitniejszych utworów m.in.: „Zegarmistrz światła”, „To będzie syn”, „Hej, Hanno”, „Zapach i smak pomarańczy ”i wielu innych
 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed przedstawieniem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3162 gości::.