Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

SERGIUSZ STAŃCZUK w ramach OPPY w Piwnicy - 19 listopada o 19.00

Sergiusz Stańczuk – poeta, bard, jest laureatem wielu nagród na festiwalach i przeglądach piosenki poetyckiej: Giełda w Szklarskiej Porębie - dwukrotna Nagroda im. Wojtka Bellona za teksty piosenek; Bazuna – wielokrotne nagrody, także udział w jury; Złota Piątka na OPPIE, nagrody na Yapie w Łodzi, m.in. pierwsza nagroda w kategorii solistów, Wrzosowisko w Kędzierzynie Koźlu, także wielokrotny udział w jury, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK - dwa razy druga nagroda, czyli Dębowy Szczebel do Kariery, nagroda ZAIKS-u, wyróżnienie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję, laureat Zajazdu Bardów, dwukrotny udział w SFP w Krakowie. Ponadto jest lutnikiem, buduje i naprawia instrumenty i  oczywiście gra na gitarach własnej produkcji. Więcej informacji na:  sergiuszstanczuk.isak.pl

Sergiusz Stańczuk tak przedstawia swoją twórczość i siebie:"...operuję właściwie trzema stylami czy klimatami. Do pierwszego zaliczam spokojne akustyczne balladki, (których ostatnio u mnie coraz mniej), drugi to również spokojne bluesiki stylizowane trochę na jazzowa nutę, a trzeci klimat to swoiste menelsko-alkoholowe wynurzenia z przymrużeniem oka lub bez”.

Sergiusz Stańczuk – gitara, śpiew, teksty
Marcin Kiełbasa – gitara
Marcin Kędzior – bas
Artur Skrzypczak - perkusja

Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed przedstawieniem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2990 gości::.