Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Wieczór teatralny - KATECHIZM BIAŁEGO CZŁOWIEKA w Piwnicy 25 lutego o 19.00

Jarosław Murawski

KATECHIZM BIAŁEGO CZŁOWIEKA

Reżyseria - Mirosław Neinert
Reżyseria światła -
Sergiusz Brożek
Muzyka -
Zespół Pieśni i Tańca Katowice
Występuje - Hubert Bronicki
Spektakl Teatru RAWA z Katowic

Nie zdradzę Państwu ani konwencji, ani treści, tego inteligentnie ironicznego, sarkastycznego przedstawienia. Polecam jednak ze wszech miar. Jego siła  polega właśnie na konwencji i treści. Najlepiej poznać to wszystko, zasiadając na widowni. Tak było w moim przypadku i kolokwialnie rzecz ujmując, „przewróciło mnie na plecy”. Zdradzę jedynie, iż będzie to wieczór niezapomniany, gdyż wiele w nim klimatów typu „troszku straszno,  troszku śmieszno” lub raczej – tak strasznie, że aż śmiesznie. „Katechizm Białego Człowieka” nie pozostawia szans, by zapoznając się z jego treścią wyjść z przedstawienia obojętnym. . Już gościliśmy KATECHIZM w Piwnicy i niebotycznie się sprawdził (poruszył, przeraził, zaskoczył i dał gruntownie do myślenia)

No cóż, musicie Państwo zdać się na mój gust, smak i tym podobne subiektywności.

Serdecznie zapraszam,

Marek Bartkowicz

Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż rozpoczynamy godzinę przed przedstawieniem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów podobnie jak na koncert Sceny Piętro Wyżej, a zatem.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem lub bezpośrednio po wysłaniu anonsu mailowego
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2930 gości::.