Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

MARIA S - wieczór teatralny w Piwnicy - 21 września o 19.30

MARIA S. – MONODRAM
 
Polecam Państwu ten spektakl,
gdyż jest przepiękny plastycznie,
cudnie grany, przy wykorzystaniu wielu niesamowitych technik  teatralnych,
tak rzadko spotykanych w naszych akademickich teatrach.
To niezwykła perełka również plasująca się, jak to lubię określać, “Piętro Wyżej”
Marek Bartkowicz
 
obsada:
Marysia/Maria Stuart - Ewelina Ciszewska
głos matki z offu - Mirosława Lombardo
twórcy spektaklu:
scenariusz i reżyseria - Ewelina Ciszewska,
muzyka - Włodzimierz Kiniorski, reżyseria świateł - Robert Baliński,
animacje - Jakub Lech, scenografia - Ewelina Ciszewska

Jedna siedzi w muzeum i pilnuje, druga jest pilnowana, a trzecia pilnuje tej, która pilnuje. Tym sposobem...jedna istnieje dzięki drugiej, wykluczają się
i uzupełniają, bo ta relacja istnieje bez względu na wiek i okoliczności...puchnie lub kurczy się, nawet jeśli przestrzeń pozostaje nienaruszona...

Ewelina Ciszewska - aktorka, mim, choreograf - lubi i chce zderzać różne gatunki sztuki, stąd pomysł założenia Teatru Sztuk. W 2011 r. zadebiutowała jako reżyserka spektaklem „Pinokio” w Wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W maju 2009 uzyskała tytuł doktora na tymże Wydziale, gdzie od 2006 r. pracuje ze studentami nad plastyką ruchu scenicznego oraz interpretacją wiersza. Swoje umiejętności i myślenie o ciele wykorzystuje podczas pracy nad choreografią do spektakli dramatycznych, muzycznych i lalkowych. Współpracuje z Teatrem Formy. Prowadzi staże pantomimiczne w kraju i za granicą. Dwukrotnie zaproszona do prowadzenia The Summer Mime Intensive School w Teatrze na Woli w Warszawie. Zakochana w teatralnej formie.

Bilety w cenie 30 zł. Sprzedaż biletów rozpoczynamy o 18.30 w dniu przedstawienia w kasie Piwnicy.

Zasady rezerwacji biletów podobnie jak na koncert Sceny Piętro Wyżej, a zatem.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja będzie ważna dopiero, gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres
scenapw.rezerwacja@sdk.pl
W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2958 gości::.