Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

NASZ WYSOCKI - 28 WRZEŚNIA o 19.00 w Piwnicy

Piotr Kajetan Matczuk – śpiew, fortepian
Michał Konstrat - śpiew, gitara 

 „Nasz Wysocki” – to program oparty na twórczości Włodzimierza Wysockiego, w którym dwa różne języki, dwa różne akompaniamenty, dwie odmienne interpretacje tworzą niepowtarzalny polsko-rosyjski dialog muzyczny. To ciekawa i śmiała próba zmierzenia się z twórczością najsłynniejszego rosyjskiego barda przez artystów, z których każdy inaczej wyraża swoją emocjonalność oraz postrzeganie rzeczywistości, odzwierciedlonej w tekstach poety w sposób mistrzowski.

Piotr Kajetan Matczuk, muzyk, pianista i aranżer korzystając z tłumaczeń Marleny Zimnej, Wojciecha Młynarskiego, Bohdana Zadury, Jacka Kaczmarskiego, Andrzeja Bianusza, Romana Kołakowskiego oraz  Ziemowita Fedeckiego, proponuje słuchaczom bardzo oryginalne i śmiałe aktorskie interpretacje wybranych przez siebie utworów. Oprócz pieśni trudnych acz ważnych sięga też są tez piosenki satyryczne.

Michał Konstrat, śpiewający autor i muzyk akompaniując sobie na gitarze, wykonuje podczas koncertu wybrane pieśni w języku rosyjskim. Jego interpretacje są klasyczne, tzn. bliskie oryginalnych wykonań legendarnego barda. Muzyk bazuje na repertuarze raczej wesołym i prześmiewczym, nie brak jednak wśród nich utworów poważniejszych.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl

Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.

Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.

Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji.

Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.

Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 15 minut przed koncertem.

Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:

jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać EMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).

Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2994 gości::.