Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

MARIUSZ LUBOMSKI w ARKADACH KUBICKIEGO 20 lipca o 19.00

Zapraszamy tym razem do Arkad Kubickiego, gdzie SDK realizuje Scenę Letnią. Ponieważ Mariusz Lubomski jest wykonawcą z kręgu piosenki literackiej promowanej przez Scenę Piętro Wyżej, pozwalam sobie zaprosić Państwa nie do Piwnicy, a właśnie tam.

Niestety w Arkadach nie ma rezerwacji ani przedsprzedaży.

 Jednak sala jest bardzo duża, a bilety można nabyć na godzinę przed koncertem w kasie przy wejściu do Arkad.

Warto zapoznać się z całym repertuarem Sceny Letniej w Arkadach Kubickiego klikając tytaj .

Mariusz Lubomski - plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej.
Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa.

Mariusz Lubomski – gitara, śpiew
Jan Smoczyński – organy Hammonda
Wojciech Pulcyn – Kontrabas
Robert Cichy – gitara akustyczna

 

Serdecznie zapraszamy.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2940 gości::.