Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"POWIEDZ JEJ" - piosenki Grażyny Orlińskiej - 25 maja o 19.00

Wystąpią :
Grażyna Orlińska
Grzegorz Marchowski - gitary, śpiew
Magdalena Choryło - śpiew

Grażyna Orlińska - poetka, scenarzystka, autorka tekstów piosenek.
Na przełomie lat 70. i 80. była członkiem Klubu Literackiego SDK. Jako poetka debiutowała w 1981 roku (kolumna literacka w tygodniku "Razem" - opatrzona wstępem Piotra Kuncewicza - następnie publikacje prasowe i programy poetyckie w Polskim Radiu, realizowane m.in. przez Małgorzatę Kamykową). Pięć lat później, w 1986 r., przebojem "I ty któregoś dnia" (z muzyką i w wykonaniu Ryszarda Poznakowskieg, który "odkrył" ją dla piosenki) zaistniała, jako autorka tekstów.
Piosenki do jej tekstów śpiewali między innymi Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Irena Santor, Andrzej Dąbrowski, Marlena Drozdowska, Bohdan Łazuka, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Barbara Dziekan, Hanna Banaszak. Muzykę do jej tekstów tworzyli m.in. Ryszard Poznakowski, Włodzimierz Nahorny, Włodzimierz Korcz, Jacek Skubikowski, Czesław Majewski, Mirosław Czyżykiewicz, Ryszard Szeremeta.
Najbliższa Grażynie Orlińskiej jest piosenka aktorska i poetycka. Pisała też piosenki do spektakli teatralnych w Teatrze Syrena, w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, sopockiego „ Atelier” i do programów telewizyjnych "Jestem tekstylna" i "Bez makijażu" (z cyklu "Piosenki z kontekstem"). Wydała m.in. autorskie płyty: “A ja żyję", „Czułość” , "Echa", "Sopocki nokturn", "Softly", "Zielony Księżyc", "Powiedz Jej”.

Więcej na www.orlinska.pl

"POWIEDZ JEJ..." to moja piąta, autorska płyta, druga - stworzona we współpracy z Grzegorzem Marchowskim i Magdaleną Choryło i pierwsza nagrana w tak bogatej, nowoczesnej aranżacji. Poetycki materiał powierzyliśmy Maćkowi Jeleniewskiemu, obdarzonemu ogromną wrażliwością (nie tylko muzyczną) kompozytorowi i gitarzyście. Zagrali znakomici trójmiejscy muzycy jazzowi i rockowi. Dziesiątki godzin pracy studyjnej, twórcze szaleństwo... dla mnie - artystyczny eksperyment. Teksty - ważne, chyba najważniejsze... o kruchości i sile człowieka, o kosmicznej samotności i nadziei, ze może, jednak, gdzieś... o miłości, o śmierci... Byłam zdumiona słysząc, z jaką delikatnością (często wręcz czułością) opowiadają te nasze, nie proste przecież historie muzycy, na co dzień związani z zupełnie inną poetyką (Łukasz Jeleniewski - genialny perkusista grupy LipaLi czy Tomek "Snake" Kamiński, do niedawna - gitara elektryczna Golden Life). Nad całością czuwało nieomylne ucho naszego realizatora Michała Mielnika. Mój stosunek do "POWIEDZ JEJ..." jest bardzo emocjonalny. Mam wrażenie, że doświadczyłam czegoś cudownie nowego... że, dzięki pracy całego zespołu, sięgnęliśmy daleko, poza horyzont Krainy Łagodności.
Grażyna Orlińska

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl

Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.

Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.

Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji.

Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.

Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 15 minut przed koncertem.

Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:

jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać EMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).

Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2887 gości::.