Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Jacek Gutry - recital - 9 marca 2013 w Piwnicy

O Jacku Gutrym tak między innymi pisano: tworzy literacką piosenkę publicystyczną, dla której inspiracją jest aktualna rzeczywistość. Poważne tematy ubiera w satyryczno-ironiczne formy. Lubi bawić się słowem wykorzystując wieloznaczność sformułowań i podobieństwo brzmień. Tworzy zaskakujące pointy, co jest prawdziwą rzadkością wśród młodych autorów (Ballada.pl). Tworzywem dla niego jest nasza dzisiejsza rzeczywistość. Rzec by można samo życie. I jednocześnie jest to po trosze satyryczne, bardzo wysmakowane i głęboko refleksyjne. A przede wszystkim dobrze, bo zrozumiale napisane (Marek Kopyla,Onet). Z powyższych względów otrzymał wiele nagród: Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA 2009 (Złota Piątka), OPPA 2007 (Złota Piątka), Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską Oranżeria 2010 (I miejsce), Ogrody Piosenek - Debiuty 2007 w Lublinie, (I miejsce), Wiosenna Giełda Piosenki 2008 w Siedlcach (I miejsce), Ogólnopolski Konkurs Przybycie Bardów 2007 w Warszawie (I miejsce) i wiele innych.

Jacek Gutry – śpiew, gitara
Paweł Wiśniewski - piano
Joanna Young - skrzypce
Mateusz Wachowiak - akordeon

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Piwnicy na godzinę przed koncertem.

Nowe zasady rezerwacji biletów (tutaj)

 


 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2975 gości::.