Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

15 koncert Walentynkowy Sceny Piętro Wyżej - 16 lutego o 19.00

„Ty nie jesteś, ty bywasz” – coroczny koncert walentynkowy Sceny Piętro Wyżej.

Jak zawsze w lutym Marek Bartkowicz z walentynkowym przymrużeniem oka zaprasza literatów piosenki do wspólnego knowania na temat romansów, rozstań i powrotów, namiętności, czułości, uniesień i zawodów naturalnie miłosnych. Okazja jest świetna, by jak cały walentynkowy szał przeminie, jeszcze raz do tematu powrócić bez już teraz marketingowego szaleństwa.

W powyższym terminie w Piwnicy na Wójtowskiej wystąpią:

Agnieszka Grochowicz
Piotr Selim
Marek Bartkowicz
oraz przy fortepianie: Radosław Laddy i Jarosław Olszewski

Agnieszka Grochowicz - autorka trafnych i poruszających tekstów piosenek oraz interesującej muzyki, nagrodzona za swoją działalność licznymi nagrodami na festiwalach piosenki artystycznej oraz prestiżowym Stypendium Twórczym Prezydenta Miasta Krakowa. Muzykę do tekstów Agnieszki Grochowicz napisali między innymi: Zygmunt Konieczny, Ewa Kornecka, Jerzy Satanowski, Mirosław Czyżykiewicz. Jej nagranie „Stuku Puku” będące wizytówką projektu „Stuku Puku Koncert” spotkało się z dużym zainteresowaniem. Poświęcono mu audycję Janusza Deblessema w Trójce, a także czas antenowy stacji takich jak Radio Kraków, Radio Koszalin, Radio Białystok, Antyradio, Radio Index, Radio Centrum, Studenckie Studio Radiowe Egida z Katowic. Autorski utwór „Kołysanka niestosowne sny” znalazł się na dwóch listach przebojów: na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków oraz Studenckiego Studia Radiowego Egida. Na obu osiągnął pierwsze miejsce.

Piotr Selim – pianista, kompozytor, wokalista, aranżer, laureat m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, "Łaźni" w Radomiu, "Spotkań Bardów" we Włocławku, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, "Oranżerii" w Radzyniu Podlaskim, Spotkań z Piosenką Autorską w Biłgoraju, "Kamienia Wiary" w Siedlcach, Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i Festiwalu "Złota Kropla" w Świnoujściu. Uczestnik Elbląskich Nocy Teatru i Poezji. Od roku 1997 związany z lubelskim środowiskiem artystycznym i zespołem Federacja (Lubelska Federacja Bardów). W roku 2012 wydał swoją debiutancką autorską płytę "W rytmie bolera".


Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy

Nowe zasady rezerwacji biletów (tutaj)Agnieszka Grochowicz

Piotr Selim

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2982 gości::.