Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Zapraszamy na VIII już edycję Festiwalu Teatralnego - Święto Głupców. W tym roku pod hasłem „Głupiec w drodze”

  Głupiec w drodze! Głupi, że w drodze, bo wszystko co drogie ma swe miejsce. A on porzuca i te miejsca, które goszczą go i te, które skazują na banicje, w myśl czy bez myśl. Nieznane, niespokojne, niepokorne, nieokreślone pociąga go. Jak to przekłada się na owoce jego aktywności w dziedzinie sztuki lalkarskiej, czy sztuki teatru przedmiotu? Ulotność, niedookreśloność, prowizoryczność - kategorie podróży czyli życia ze smugą porażki towarzyszyć nam będą podczas VIII już Święta Głupców... Opera Buffa, Teatr Tata i Walny-Teatr towarzyszyć nam będą w tej podróży.

PROGRAM - dnia 27 stycznia 2013 r.:
(możliwość zmiany lokalizacji spektakli - informacje szczegółowe na stronie www.sdk.pl)

18.00 - 18.50 - Walny-Teatr - "Dziadek" - Staromiejski Dom Kultury (Rynek Starego Miasta 2) . Spektakl dla dzieci od 9 roku życia.

19.00 - 20.00 - Opera Buffa - "Odyseja Weinbacha" - Staromiejski Dom Kultury (Rynek St. Miasta 2)
20.00 - 20.30 - Parada z ludowym zespołem wędrującym ze wsi Kowalowa, "Kuźnia" do Piwnicy na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11)
20.30 - 21.00 - Walny-Teatr - "Palcem na wodzie" - Piwnica na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11)
21.00 - 22.00 - Biesiada Głupców - Piwnica na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11)

Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY (liczba miejsc ograniczona)

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3741 gości::.