Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

3 Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory - koncert finałowy - 8 grudnia 2012 o 17.00

Jury 3 Mazowieckiego Konkursu Kabaretowego im. Jeremiego Przybory,
po przesłuchaniu nadesłanych na konkurs materiałów audio,
postanowiło zaprosić do udziału w koncercie finałowym następujące osoby:
Joannę Pawlik,
Krzysztofa Niemyskiego,
Aleksandrę Wylężek,
Karolinę Ficht,
Żanetę Sławińską,
Paulinę Kinaszewską,
Katarzynę Marczak,
Annę Miłek
i Chór Socratirona. ...

W Jury zasiędą:
Joanna Trzepiecińska
Andrzej Ozga
i Marek Bartkowicz


Nie ma jak sądzę lepszego miejsca w warszawie do prezentacji piosenek Jeremiego Przybory niż piwnica na Wójtowskiej. Kameralność  ułatwia skupienie się  na finezyjnej żonglerce językiem polskim, jaką uprawiał Mistrz piosenki Pan Jeremi. Gdy tylko okazało się, ze Staromiejski Dom Kultury wskrzesić ma działalność Piwnicy na Wójtowskiej, pierwszym moim pomysłem na działalność w tym podziemnym mikroskopijnym teatrzyku był Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory. Tak się jednak złożyło, że od tej wieści do możliwości uruchomienia Piwnicy minęły dwa lata, a mnie mój własny pomysł tak nakręcił, że dwie pierwsze edycje Konkursu przeprowadziliśmy w SDKu.  Udało się, gdyż największa z sal Staromiejskiego Domu Kultury – Sala Kameralna naprawdę spełnia warunki bliskości z widzem. Jednak skoro piwnica już działa, pora Konkurs tam przenieść. Bo Piwnica aż się prosi o Przyborę.  Mam również nadzieję, ze piosenki innych autorów, którym nieobcy jest bezpośredni kontakt z publicznością, skorzystają z okazji, by pokazać tam cały swój blask. Wszystko w rękach wykonawców, którzy zgłosili się do Konkursu.

Wstęp za zaproszeniami, które będą na Państwa czekać od 3 grudnia po południu
w sekretariacie Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek St. Miasta 2) czynnym w godzinach 10.00-20.00

Zaproszenia należy najpierw zarezerwować tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl

Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.

Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.

Potwierdzenie prosimy wydrukować i z wydrukiem zgłosić się po odbiór zaproszenia w sekretariacie SDK.

Zaproszenie należy odebrać nie później niż do 6 grudnia 2012

Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

Zapraszamy serdecznie.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2972 gości::.