Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Zegar z kukułką" - Ewa Gaworska i Marek Majewski w ramach OPPA'2012 - 20 listopada o 19.00

 ZEGAR Z KUKUŁKĄ – reaktywacja

Po 30 latach reaktywuje się jedna ze znanych grup działających w środowisku tzw. piosenki studenckiej na przełomie 70. i 80. lat ubiegłego wieku. Jej trzonem są śpiewający autorzy: Ewa Gaworska i Marek Majewski. Ewa – na co dzień naukowiec i wykładowca filologii polskiej, poetka, autorka wspaniałych lirycznych piosenek znanych i śpiewanych do dziś, jak np. „Ballada na drogi złe”, Stacja jutro”, czy „Dom w górach”. Marek – zawodowy satyryk, nie stroniący jednak od twórczości lirycznej i balladowej. I właśnie w tym nurcie specjalizował się przed laty zespół „Zegar z kukułką”. W programie znajdą się stare i nowe piosenki.

Bitet w cenie 25 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.

UWAGA! uległy zmianie zasady rezerwacji biletów!!!

Nowe zasady rezerwacji to... (czytaj dalej)

 

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3137 gości::.