Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

XVII Walentynki z piosenką literacką - 14 lutego o 19.00

Walentynki z piosenką literacką od 16 lat nie zmieniają swej formuły. U nas jest inaczej niż na okolicznościowych potańcówkach, poczęstunkach, koncertach, gdzie ona tańczy dla niego i ma majteczki w kropeczki. Im większa paleta barw i odczuć, nastrojów, przemyśleń i obrazów miłości tym lepiej dla naszych walentynek. I zawsze zgodnie z przyjętą u zarania zasadą, występują podczas wieczoru walentynkowego artyści, którzy jeszcze w nim udziału nie brali, a występowali dotychczas miedzy innymi: Basia Stępniak-Wilk, Mirosław Czyżykiewicz, Piotr Bukartyk, Andrzej Ozga, Grzegorz Tomczak, Krzysztof Nurkiewicz, Monika Węgiel, Tomasz Kordeusz, Justyna Bacz, Retrospektakl, Andrzej Brzeski, Grzegorz Bukała, i wielu innych  . Elementem wspólnym jest postać gospodarza koncertu piszącego te słowa. Aby więc tradycji stało się zadość…

 

14 lutego o 19.00
Esdekowskie Walentynki z piosenką literacką

Ewa Lorska - śpiew,
Piotr Dąbrówka – śpiew, gitara,
Marek Bartkowicz – prowadzenie, śpiew
Radosław Laddy - fortepian

Ewa Lorska – absolwentka  PWST we Wrocławiu, aktorka teatralna i filmowa. W 1999 roku została wyróżniona nagrodą Nosa Teatralnego dla najlepiej zapowiadającej się aktorki, Grand Prix na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut w filmie „Torowisko” (rola Krystyny nagradzana była na wielu festiwalach, m.in. Montreal, Turyn). Współpraca z warszawskimi teatrami, Rampa, Komedia, Syrena, Dramatyczny, Kamienica. Jako aktorka śpiewająca obdarzona pięknym głosem i niezwykłym temperamentem interpretatorskim występowała w musicalu „Chicago”, a dziś można ją oglądać w Teatrze Rampa w spektaklach muzycznych „Jeździec Burzy” i „Monsters”. Widzom Piwnicy znana z muzycznego spektaklu „Być ja Marlene”.    

Piotr Dąbrówka - wokalista, kompozytor, autor tekstów, interpretator poezji. Współzałożyciel (wraz z Szymonem Wydrą) zespołu Carpe Diem. Śpiewa teksty autorskie oraz kompozycje do wierszy m.in. Stanisława Grochowiaka, Jonasza Kofty, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Nowaka. Nagrody między innymi na festiwalach: Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia" – I nagroda, nagroda    Publiczności i  akredytowanych mediów, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - I nagroda, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku – I NAGRODA, Festiwal Sztuki Słowa w Elblągu – I nagroda, Festiwal Piosenki Ekologicznej Józefowie - I nagroda, Wieczorne Nastroje -Kwidzyn - I nagroda, Poetycka Dolina – Warszawa - I nagroda, Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską – I nagroda, Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej w Piasecznie - I nagroda. 

Biletyw ce nie 25 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Sprzedaż rozpoczynamy na gopdzinę przed koncertem.

Rezerwacji należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 15 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:

jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu skuteczniejsze jest rezerwować przez EMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).

Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

Ewa Lorska

Piotr Dąbrówka

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 5967 gości::.