Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

ANDRZEJ GARCZAREK - "Przejście dla peszych" - 20 października o 19.00

Andrzej Garczarek - autor piosenek, ballad i słuchowisk radiowych.
Przez wiele lat współpracował z III Programem Polskiego Radia. Był jednym z autorów legendarnego już magazynu radiowego „Zgryz” Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział w Festiwalu Pieśni Zakazanych w Gdańsku. Zaśpiewał tam swój song „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał”. W latach 1989-1999 prowadził na antenie radiowej Trójki autorski program pt. “Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń”. W 1995 roku za twórczość radiową otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty. Współpracował również z wrocławskim teatrem „Kalambur”. Mieszka na Mazurach. W swoim dorobku artystycznym ma 4 płyty („Płyta”, „Drelichowa”, „Kółeczko”, „Przejście dla pieszych” z 2011 r.)

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2853 gości::.