Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"BALLADYNA'68" z okazji oficjalnego otwarcia Piwnicy na Wójtowskiej - 14 października o 19.00

Muzykał „Balladyna’ 68” duetu „starszych panów” - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego - został wystawiony w telewizji przez Teatr Nieduży w marcu 1968 roku. W historii Polski marzec’ 68 to data znacząca. Temat zaczerpnięty ze sztuki Juliusza Słowackiego - jednego z trzech uznanych w Polsce wieszczów - wpisał się idealnie w klimat ponurej politycznie tamtej wiosny. W prapremierze udział wzięli: Barbara Wrzesińska, Alina Janowska, Wieńczysław Gliński, Jan Kobuszewski i jako Narrator osobiście Jeremi Przybora. Rzadko grany muzykał pojawia się od  czasu do czasu wystawiany przez teatralny ruch amatorski. W „Balladynie’ 68” wystawionej przez Staromiejski Dom Kultury (po raz pierwszy w grudniu 2010 roku), wyreżyserowanej przez Marka Bartkowicza wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego „Rampa”:

Balladyna - Katarzyna Kozak
Alina - Agnieszka Fajlhauer
Kirkor - Robert Kowalski
Kostryn - Konrad Marszałek

Kierownictwo muzyczne - Tomasz Bajerski
Scenografia - Krzysztof Baumiller i Misia Łukasik
Reżyseria - Marek Bartkowicz

Wstęp za zaproszeniami!!!

Katarzyna Kozak

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2879 gości::.