Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"RETROSPEKTAKL" - 29 czerwca (piątek) o 19.30 już na Wójtowskiej

„Retrospektakl”

Marysia Holka - wokal, fortepian, flet poprzeczny, gitara
Alek Baszun
- wokal, saksofon, fortepian, gitara, oud
Kamila Wyrzykowska – wiolonczela
Joachim Łuczak
- skrzypce 

Mogliśmy się poznać w podstawówce muzycznej którą skończyliśmy w tym samym roku, mogliśmy się poznać gdziekolwiek w Warszawie  albo w rejonie Starówki gdzie mieściły się nasze szkoły muzyczne II st ( Miodowa i Bednarska) . Tak się jednak nie stało i ostatecznie poznaliśmy się na szczycie Kościelca w Tatrach Wysokich w sierpniu 2003.  Kilka miesięcy później byliśmy już parą a niedługo potem połączyliśmy nasze twórcze siły i powstał Retrospektakl. Retrospektakl czyli my- świat  wydarzonych jak i nigdy nie zaistniałych historii, pół bajek i pół prawd w których  czy to  po Warszawie czy po wiejskich bezdrożach wędrują zarówno zwyczajni ludzie jak i baśniowe istoty. Wszystko to zaklęte w całkowicie autorskie teksty i muzykę które w pełni oddają naszą wspólną wrażliwość i wyobraźnię. Nie wiemy czy i jakim rozdziałem w muzyce jesteśmy i nie chcemy tego klasyfikować. Grając po swojemu pozostawiamy to naszym słuchaczom.

www.retrospektakl.pl

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie na Wójtowskiej.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

Marysia i Alek

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2973 gości::.