Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Marek Andrzejewski - recital i nowa płyta - 21 kwietnia o 19.00

Recital Marka Andrzejewskiego

Koncert z okazji ukazania się autorskiej płyty „Elektryczny sweter”

Marek Andrzejewski – gitara, śpiew
Katarzyna Wasilewska - skrzypce

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wykonawca piosenek. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. W 1994 roku otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 1999 roku wraz z przyjaciółmi współtworzy „Lubelską Federację Bardów” - rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. W dorobku ma dwie autorskie płyty: „Trolejbusowy batyskaf” (wydana w 1997 roku) oraz „Dziesięć pięter" (w 2003 roku). 17 kwietnia 2012 roku oficjalnie ukaże się nowa płyta Marka „Elektryczny sweter”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

 

 

 

M. Andrzejewski, fot - Krzysztof Knapik

Katarzyna Wasilewska - fot. Patrycja Kos

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2928 gości::.