Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital BARBARY DZIEKAN - 24 marca o 19.00

„Wspomnienie” recital Barbary Dziekan

Barbara Dziekan - aktorka, pedagog. Ukończyła PWSFTViT w Łodzi, gdzie obecnie jest adiunktem na Wydziale Aktorskim. Agnieszka Osiecka napisała dla niej 24 piosenki, z których powstał recital "Ulica japońskiej wiśni". Reżyserowała spektakle i widowiska, m.in. w Teatrze Rozmaitości - "Bardzo uważaj na", w Muzeum Kinematografii Łodzi - "Piosenki Warsa", "Pastorałki" w Rzymie, spektakl baletowy "Anioły" w Poznaniu, "Drzewo Myśliwskiego" - spektakl plenerowy w Nadrzeczu. Nagradzana na festiwalach krajowych m.in. Srebrną Łódką w Łodzi (1975), nagrodą aktorską na Festiwalu Dramaturgii Polskiej we Wrocławiu (1981), nagrodą aktorską na Festiwalu Małych Form w Toruniu (1992) oraz międzynarodowych konkursach m.in. nagrodą Finde First w Edynburgu (1990), Grand Prix na Glob Festiwal w Toronto (1991), nagrodą Jury i nagrodą krytyków dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych w Kairze (1992). Na Scenie Piętro Wyżej Barbara Dziekan wykona między innymi piosenki napisane dla niej przez Agnieszkę Osiecką i Macieja Zembatego. Artystce będzie akompaniował na fortepianie Jarosław Małys.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

Barbara Dizekan

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2904 gości::.