Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Czterech gości o miłości" - 11 lutego o 19.00

Drodzy Państwo zapraszamy na 14 już doroczne walentynki z piosenką literacką. By Państwa romantycznie nastroić przed arcyświętym świętem 14 lutego zapraszamy z lekkim wyprzedzeniem.  

11 lutego o 19.00

„Czterech gości o miłości”

Czterech wyżej wspomnianych gości to:
Jan Kondrak – teksty, gitara, śpiew
Waldemar Pawlikowski – teksty, gitara, śpiew
Marek Bartkowicz – teksty, śpiew
Radosław Laddy - fortepian

Jan Kondrak  -   absolwent polonistyki, autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY. Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie. Swoim doświadczeniem wspomagał świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek( wcześniejsze Capowisko) w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono: utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii,  USA, Bułgarii na Białorusi i Ukrainie. www.lfb.lublin.pl/jan.htm

Waldemar Pawlikowski - artysta malarz, autor, kompozytor, śpiewający poeta z zachodnich rubieży naszego kraju. Laureat wielu konkursów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej min. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2009, "Złotej piątki OPPA 2008",  nagrody autorskiej im. Jacka Fałkiewicza na „Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską” – Biłgoraj 2009, laureat I nagrody Studenckiej Giełdy Piosenki i nagrody im. Wojciecha Bellona w Szklarskiej Porębie. To twórca bardzo osobistych i poruszających pieśni, wykonywanych przy akompaniamencie gitary akustycznej techniką fingerstyl. Technika ta umożliwia grę wielogłosową, także mamy wrażenie że grają dwie lub trzy gitary jednocześnie. www.pawlikowski.gubin.com.pl

Dotychczas przez nasze Walentynki przewinęła się czołówka artystów nurtu piosenki literackiej. Z zasady ma być kolorowo: romantycznie śmiesznie, drażliwie, lirycznie, jak kto chce, byle na temat. Po siódmej edycji SDK wydał płytę „Piosenki sercem pisane”, na której śpiewają: Majka Fedorowicz, Basia Stępniak-Wilk, Margota Ślizowska, Andrzej Brzeski, Piotr Bukartyk, Mirek Czyżkiewicz, Marcin Lenc, Antoni Muracki, Andrzej Ozga, Krzysztof Nurkiewicz i gospodarz wieczorów Marek Bartkowicz.
 
Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

 

Jab Kondrak

Jan Kondrak

Waldemar Pawlikowski

Waldemar Pawlikowski

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3211 gości::.